ChannelDraw
Gianluca Costantini
Political Comics

Europejska Wiosna: Razem dla solidarnej Europy!

23 VI Warszawa | Nove Kino Wisła

Zapraszamy na otwarte wydarzenie europejskie z udziałem m.in. Janisa Warufakisa, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, Tomislava Tomaševića, Isabelle Thomas, Adriana Zandberga i wielu innych gości! Sobota, 23 czerwca, godz. 12.00, warszawskie kino Wisła.

Piętnaście lat temu, w czerwcu 2003 roku Polki i Polacy powiedzieli “TAK!” w referendum o dołączeniu do Unii Europejskiej. Powiedzieliśmy “tak” Wspólnocie, która powstała, by przynieść Europie pokój i zasypać powojenne podziały między Wschodem a Zachodem, Północą i Południem.

Dziś Europa stoi na rozdrożu. Kryzysy wywołane nierównościami między poszczególnymi regionami kontynentu, brakiem solidarności w obliczu dramatów humanitarnych, egoizmem i zachłannością europejskiego establishmentu sprawiły, że Zjednoczonej Europie grozi ryzyko rozpadu.

Unia Europejska, jeżeli ma przetrwać, musi się zmienić. Musi wziąć odpowiedzialność za miejsca pracy – tak, aby migracja była możliwością, nie przymusem. Za środowisko naturalne, którego nie uratuje żaden pojedynczy rząd. Za konsekwencje wyzwań humanitarnych, które udźwignąć możemy wyłącznie siłą solidarności wszystkich państw członkowskich. Europa musi w końcu wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo socjalne swoich mieszkańców – tak, aby żadne dziecko w Europie nie żyło w ubóstwie i aby żadnej europejskiej rodzinie nie groziła utrata dachu nad głową. Europejska gospodarka co roku wypracowuje ogromne zyski – najwyższa pora, żeby tymi zyskami sprawiedliwie podzielić się z mieszkańcami Europy.

Ani od Donalda Tuska, ani od Andrzeja Dudy, ani od Jarosława Kaczyńskiego nie dowiemy się, jak wyprowadzić Europę z trawiących ją kryzysów. Ani od brukselskich elit, ani od nacjonalistycznych rządów w Budapeszcie czy w Warszawie nie dowiemy się, jak zbudować europejską solidarność. Tylko lewica ma dziś odwagę budować ambitną wizję europejskiej przyszłości, a tej odwagi Europa potrzebuje. Potrzebuje odważnego, europejskiego projektu – i taki projekt chcemy zaprezentować już 23 czerwca w Warszawie!

Partia Razem wraz z lewicowymi partiami i inicjatywami z całego kontynentu tworzy “Europejską Wiosnę” – koalicję, która w maju 2019 roku wystartuje wspólnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ale już dziś chcemy pokazać wizję, z jaką za niecały rok pójdziemy do wyborów. Chcemy zaprezentować wspólny program Razem i naszych europejskich koalicjantów: Nowy Ład dla Europy.

23 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy do warszawskiego kina Wisła na otwarte spotkanie. Wystąpią podczas niego przedstawiciele i przedstawicielki ruchów, partii i organizacji z różnych miejsc w Europie, którzy przedstawią wspólny projekt głębokiej transformacji Unii Europejskiej.

Wśród naszych gości:

Janis Warufakis – były minister finansów Grecji, profesor ekonomii, współzałożyciel ruchu Diem25
Benoît Hamon (tbc) – lider francuskiej lewicy proeuropejskiej, założyciel ruchu Generation.s, kandydat socjalistów w ostatnich wyborach prezydenckich we Francji
Isabelle Thomas – europarlamentarzystka, członkini komisji budżetowej w Parlamencie Europejskim, działaczka francuskiego Generation.s
Rasmus Nordqvist – duński parlamentarzysta, aktywista, członek proekologicznej partii Alternativet
Tomislav Tomašević – aktywista miejski, członek chorwackiego ruchu miejskiego Zagreb je Naš
Srećko Horvat – chorwacki filozof, pisarz i aktywista, współzałożyciel ruchu Diem25

DiEM25 / Poland

Political Comics

Newsletter