ChannelDraw
Gianluca Costantini
Political Comics

[FA] OPEN CALL POSTCARDS FROM IRAN

This page is available in English (UK) , Italian , Persian

‎دعوت به همکاری برای ایجاد اینستالیشن واحد
POSTCARDS FROM IRAN
‎در آکادمی هنرهای زیبای بولونیا به مناسبت ARTCITY
‎رویداد مهم هنری بین المللی سال ۲۰۲۳ در شهر بولونیا

‎آکادمی هنرهای زیبای بولونیا به نشانه همبستگی با اقدامات شجاعانه‌ی اعتراضی ایران، پروژه‌ای مشارکتی به نام “کارت پستالهایی از ایران” را ارائه می کند، این پروژه توسط گروهی از دانشجویان و هنرمندان ایرانی و با حمایت شورای دانشجویی آکادمی طراحی و اجرا می‌شود تا با هم صدایی باشیم علیه سرکوبهای اعمال شده توسط رژیم جمهوری اسلامی .
‎هدف از ایجاد این اینستالیشن، خلق اثری واحد برای به تصویر کشیدن یک هنر اعتراضی‌‌ است. اثری که به پایمال شدن‌ حقوق اولیه‌ی شهروندی اشاره دارد، این اثر همچنین می‌تواند انعکاسی از احساس امید به آینده باشد. احساسی که این روزها، پس از سالها نا امیدی از آینده دوباره در ایران جوانه زده است.

‎آکادمی هنرهای زیبای بولونیا از تمامی ایرانیان عزیز داخل و خارج از ایران دعوت می‌کند، تا با خلق یک کارت پستال که حاوی پیام شخصی ایشان در رابطه با جنبش زن زندگی آزادیست در این اینستالیشن بزرگ شرکت کنند. این کارت پستال‌ها می‌توانند حاوی موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، اعتراض به حقوق پایمال شده، اشاره به جان‌های از دست رفته و یا امید به آینده‌ای روشن باشند. کارت پستال‌ها می‌توانند با تکنیک‌های متفاوت از جمله ایجاد یک تصویر، یک نقاشی، یک عکس، یا یک متن به آکادمی ارسال شوند.

‎کارت‌پستال‌های دریافتی، به شکل یک اثر واحد به نشانه‌ی اتحاد و از جزء به کل رسیدن، در قالب یک اینستالیشن بزرگ، در فضای آکادمی هنرهای زیبا، در بولونیا به نمایش در خواهند آمد.

‎ برای همکاری لازم است
) 1. ارسال فرم مشارکت  تکمیل شده (پیوست 1
‎2. کارت پستال های ایجاد شده به صورت دیجیتال با هر تکنیکی (نقاشی، تصویری، عکاسی، متن گرافیک، مضمون‌نوشتاری و … )   باید با فرمت درفرمت افقی  A5 (cm 14.8 x 21) سایز،
‎باشد و به آدرس ایمیل زیر ارسال شوند: jpg300 dpi
consultastudenti@ababo.it

 
‎3. در صورت تمایل ارسال اثر به صورت آماده و اوریجینال نسخه چاپی خود با ویژگی‌های از پیش ذکر شده در بند قبل، به همراه فرم مشارکت چاپ شده و پر‌شده به آدرس مدیر آکادمی هنرهای زیبای بولونیا:
Via Belle Arti 54, 40126 Bologna, Italia
‎ ارسال شود.

‎ 4. کارت پستال های شما به صورت دیجیتال باید تا قبل از ۱۲ شب 15 ژانویه 2023 ارسال شوند.
5. شرکت در این پروژه مشارکتی کاملا رایگان است.

Political Comics

Newsletter